Lekarz Ginekolog

Specjalista
Ginekolog-Położnik
Cezary Wołyński

Położnictwo

Ginekolog Położnik

Cezary Wołyński

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobro dziecka jest dla każdego rodzica sprawą najistotniejszą. Należy pamiętać o tym, że zdrowie każdego człowieka kształtuje się już we wczesnej fazie życia – fazie rozwoju płodu. Co za tym idzie, prawidłowo przebiegająca ciąża i bezpieczny poród mają olbrzymi wpływ na życie każdego z nas.

Kobieta, będąc w ciąży, potrzebuje stałej opieki, nawet wtedy, gdy wszystko przebiega bez najmniejszych komplikacji. Podczas swojej wieloletniej praktyki prowadziłem liczne ciąże – niektóre były proste, inne skomplikowane – za każdym jednak razem starałem się, by przyszła mama czuła się bezpiecznie. Zawsze udzielam niezbędnych wskazówek i w razie potrzeby zlecam dodatkowe badania.

Zajmuje się przede wszystkim:

Diagnostyka wczesnej ciąży

Badanie ultrasonograficzne wykonane pomiędzy 5 a 10 tygodniem ciąży pozwala na ustalenie czy jej przebieg jest prawidłowy. Wykonując badanie na tak wczesnym etapie, można:

Prowadzenie ciąży Warszawa Pruszków

Przez cały czas prowadzenia ciąży staram się wyczerpująco informować przyszłe mamy o przebiegu ciąży. Zależy mi na zaufaniu pacjentek i z tego też powodu zawsze chętnie wyjaśniam wszelkie wątpliwości i odpowiadam nawet na te najtrudniejsze pytania. Ważne jest jednak również to, by przyszłe mamy stawiały się na badania regularnie. Najczęściej umawiam się z pacjentkami raz w miesiącu. Pozwala to na wykonanie wszystkich badań, z zakresu opieki przedporodowej w ciąży o prawidłowym przebiegu, zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Wszystkie Panie, u których stwierdzono czynniki ryzyka ciąży, mogą natomiast być pewne, że zrobię wszystko, aby doprowadzić je do bezpiecznego porodu.

Szkoła rodzenia Warszawa

Szkoły rodzenia powstały po to, by edukować przyszłych rodziców i przekazywać im istotne informacje na temat ciąży, porodu oraz pierwszych dni życia z dzieckiem. Uczestniczenie w takich zajęciach pozwala na przygotowanie się na narodziny dziecka oraz nauczy jak prawidłowo opiekować się maleństwem.

Opieka po porodzie

Szczęśliwe mamy nie mogą zapominać o konieczności odwiedzenia ginekologa zaraz po zakończeniu okresu połogu. Na wizytę kontrolną należy się udać:

Ultrasonografia 3D/4D

W przypadku ciąży o prawidłowym przebiegu wykonuje się zazwyczaj 3, czasami 4 badania USG.

Kardiotokografia

Badanie takie wykonywane jest po 28 tygodniu ciąży i pozwala na wczesne wykrycie sytuacji zagrożenia płodu.

Jeżeli potrzebują Państwo porady ginekologa, zachęcam do kontaktu telefonicznego.